Oddlženie

Oddlženie u nás
Oddlženie u nás.
...SME TU PRE VÁS...
Máte exekúcie? Zráža Vám exekútor časť príjmu?
Splácate, no istina neklesá? 
Neváhajte,  kontaktujte nás, radi Vám pomôžeme.
       Sme tu pre Vás.
...spolu to zvládneme...
Slider

Oddlženie fyzických osôb prešlo od januára 2020 zásadnou zmenou zákona. Sprísňujú sa podmienky pre žiadateľov o oddlženie a zároveň sa viac preveruje nepoctivý zámer. Štát sa týmto krokom snaží zamedziť zneužitiu konkurzného konania, keď v minulosti aj žiadatelia, ktorí boli schopní svoje dlhy splácať, radšej zbankrotovali.

Čítajte ďalej

Citát mesiaca:

„Výnimka potvrdzuje pravidlo – a bankrot rozpočet.“ Zdroj: https://citaty.net/vyhledavani/?h=bankrot

Najvýraznejšie sprísnenie je, že žiadateľ o konkurz musí mať právoplatnú exekúciu viac ako rok. Podľa tohto zákona môžete požiadať o oddlženie formou konkurzu alebo oddlženie splátkovým kalendárom najskôr rok po vydaní exekučného príkazu.

Oddlženie splátkovým kalendárom

ODDLŽENIE FYZICKÝCH OSÔB – NÁVRH NA VYHLÁSENIE KONKURZU A NÁVRH NA URČENIE SPLÁTKOVÉHO KALENDÁRA

Podľa zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov dlžník môže podať návrh na vyhlásenie konkurzu alebo určenie splátkového kalendára prostredníctvom Centra právnej pomoci alebo advokátom ním určeným.

Oddlženie konkurzom

Žiadosť o oddlženie sa podáva v štátom poverenej organizácii- Centrum právnej pomoci. Poplatok za konkurzné konanie je stanovené na 500 €. Na túto sumu štát vyčlenil finančné prostriedky, ktoré žiadateľom poskytuje ako bezúročnú pôžičku, ktorú treba splatiť v mesačných splátkach počas troch rokov. Nezaplatenie mesačných splátok pôžičky môže mať za následok vrátenie dlhov, nakoľko je to paušálna odmena správcu konkurznej podstaty.

Oddlžovacia poradňa

Ak máte pocit, že by ste potrebovali nejakú dodatočnú podporu, ktorá vám pomôže spravovať svoj dlh a organizovať svoje financie, môže byť pre vás dobrou voľbou oddlžovacia poradňa. Opýtajte sa nás.

Čo naša oddlžovacia poradňa neposkytuje

Naša oddlžovacia spoločnosť neposkytuje spravovanie vašich záväzkov. V krátkosti pre vysvetlenie: Nevyjednávame s veriteľmi a neplatíme vaše dlhy z nášho účtu. Najvýhodnejšie je pre vás, ak si to platíte sami z vášho účtu a vo vlastnom mene.

Neexistuje na Slovensku spôsob, aby vás niekto ochránil pred exekúciou a zamedzil inkasným spoločnostiam, aby vaše nesplatené dlhy od vás vymáhali, ak si neplatíte dohodnuté splátky. Jediný spôsobom je platiť dohodnuté a zbytočne sa nezadlžovať, nebrať pôžičky na pokrytie nezaplatených splátok. Výnimkou tu môže byť prefinancovanie úverov, ale túto službu si vyžiadajte vo svojej banke.

Čo je to oddlžovacie poradenstvo?

Ako môžete z oddlžovacieho poradenstva vyťažiť maximum? Ak chcete získať čo najviac zo spolupráce s nami, vyplatí sa urobiť trochu práce s predstihom.

Zhromaždite všetky svoje finančné informácie týkajúce sa príjmu, majetku, dlhov a mesačných výdavkov, exekúcii ak ich máte. Pomôže vám to zabezpečiť, aby mal váš poradca všetky informácie potrebné na to, aby vám poskytol personifikované poradenstvo pre vašu situáciu. Okrem všetkého je načasovanie kľúčové.

Je pre vás oddlžovacie poradenstvo to pravé? Jednou z najväčších mylných predstáv o oddlžovacom poradenstve je to, že musíte byť v tiesni, aby ste mohli využiť a navštíviť poradňu. To jednoducho nie je pravda.

Naša oddlžovacia poradňa môže byť dobrým zdrojom informácií pre tých, ktorí chcú pomoc so svojimi dlhmi. Pripomínam, situáciu je vhodné riešiť ešte hneď na začiatku, keď ešte situácia nie je až taká zlá a beznádejná. Bohužiaľ, veľa ľudí čaká na príchod inkasných spoločností a exekútorov…

Ak máte pocit, že by ste potrebovali nejakú dodatočnú podporu, ktorá vám pomôže spravovať svoj dlh a organizovať svoje financie, môže byť pre vás dobrou voľbou oddlžovacia poradňa.

Žiadosť o osobný bankrot

Pred vypísaním tlačiva o osobný bankrot zvážte právne dôsledky oddlženia konkurzom. Berte na zreteľ sprísnenie podmienok a preverovanie nepoctivého/poctivého zámeru. V žiadnom prípade neberte žiadnu pôžičku, ak ste sa rozhodli pre oddlženie konkurzom, nesie to so sebou vyvodenie trestno- právnej zodpovednosti.

Žiadosť o konkurz sa podáva na predpísanom tlačive v Centre právnej pomoci v mieste vášho okresného mesta podľa bydliska alebo pracoviska. Radi vám pomôžeme s vypísaním tlačiva a usmernením ako sa s tým popasovať. Ak našu poradňu chcete navštíviť vyžiadajte si časenku.

Zrušenie konkurzu

Rozhodnutie o oddlžení

Nadobudnutím právoplatnosti rozhodnutia o oddlžení sa dlhy stávajú voči dlžníkovi  nevymožiteľné v rozsahu, v ktorom ho súd dlhov zbavil, a to bez ohľadu na to, či tieto pohľadávky boli alebo neboli v konkurznom konaní prihlásené.

Oddlženie po novom

Základné črty a princíp oddlženia zostáva nemenný oproti roku 2019. Prísnejšie sa skúma nepoctivý zámer a dlžník môže požiadať o oddlženie, ak má minimálne jednu právoplatnú exekúciu dlhšie ako jeden rok.

Ak ste dlžník a zvažujete požiadať o konkurz, sú veci ktoré zaručene nerobte. Neberte ďalšie pôžičky a ukážte snahu splácať. Nepoctivý zámer sa definuje aj ako dlžník mal možnosť splácať, ale neurobil tak.

Sme vám k dispozícii v pracovných dňoch:

Toto je objednávka na bezplatné poradenstvo polhodinka zdarma………………………..

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error

Užite si tento blog? Prosím, šírte slovo :)

Facebook
Twitter45
Pinterest70